< na hlavú stránku

Heslá na azet a najlepší slovenský hackeri

21. 11. 2008 -- nasavin --
Tak aj nasledujúci diskusný príspevok môžete nájsť na stránke http://hergot7777.blog.cz/0608/azet-hesla-babske :
"Lol ja sa smejem z vas lebo hesla môzu mat len ludia ktory sa viznaju v hacku a to vi nieste vi ste lami a preto je vitvoreva tato stranka ked chce niekto hesla na azet nech sa spyta nejakeho hackera napr mna a nie tu trapne hesla davatee !"

Na stránku som narazil náhodou pri surfovaní.
To že sa slovenská mládež na internete venuje vypisovaniu viet tipu "pokeca nejaky sexi chlapec s foto cez RP" na portáli azet (pokec) asi nieje šokujúce zistenie, to že niektorý z nich sú hackeri som doteraz nevedel :)

Ďalšie chuťovečky:
"kto ma policajny software tek prosim nech mi ho posle na *****@gmail.com, hackery mate to u mna..."
"PROSIM VAS ,KTO MI ZISTI HESLO DO NICKU ***** a ***** , ma u mna 5000Sk ,seriozne !!!"
"Ako by som sa dostal do hesiel na pokeci v PO kraji vies mi poradit....Diky"

Ale u mňa jednoznačne vitazný príspevok "Cawte nevie mi niekto zistit prihlasovacie heslo na Nick ********. IDem si ju brat tak chcem byt 100% isty ze nema sklony..k podvadzaniu . Je to nechutne viem ..ale tak.. Diky Moc"

Hesielka na pokec

Zaujímavé sú aj niektoré údajné dievčenské (babské hehe..) heslá na azet.. Podľa môjho zbežného odhadu, štatisticky vedie slovo "sex".. Nasledované množstvom ďalších neuveriteľných slov.. Však sa pozrite sami.. Pokiaľ tieto azet heslá sú aspoň z časti pravdivé, alebo niekedy v minulosti boli, skutočne si viem predstaviť použite brutal force spôsobov odhaľovania.. Špecialisti z odboru informačnej bezpečnosti by každopádne mali radosť..
Nech žijú najnovšie heslá na azet, pokec a najväčší slovenský hackeri :)

Poznámka:

Ako sa dajú zistiť heslá na azet?

Niesom, ani som nikdy nebol priaznivcom služby pokec, hlavne vzhľadom na neskutočnú ľudskú stupiditu, ktorá sa na portáli pokec - azet sústreďuje (česť výnimkám). Významný portál akým Azet na slovenskom internete je, však nejde prehliadnuť. Hlavne nie ak sa profesionálne zaoberáte internetom, a internetovým marketingom.. Preto som si na portáli azet svojho času vytvoril konto.. Môžem jednoducho zhodnotiť, že heslá na Azete sú dvoch tipov..

Heslá k Azet fotogalériám

Ide o heslá k fotogalériam, kde naivné štrnásťročné dievčatá dávajú polonahé "sexi fotečky", ktoré si potom pozerajú šestnásťročný nadržaný gangsta chlapci.. Heslá k fotogalériam sa teda šíria medzi samotnými užívateľmi azetu.. 'Hacknúť' takéto heslo sa nedá, dá sa iba pri kuse šťastia heslo uhádnuť.. Keďže slečny často volia heslá typu sex, sexi, 123, svoje krstné meno, cica, musilcka, prezývka a podobne, nieje uhádnutie hesla úplne vylúčené. Pokiaľ je však heslo dostatočne sofistikované, je jeho odhalenie takmer nemožné.. Jediný spôsob ako sa dá dostať k takejto fotogalérii je získanie hesla od dotyčnej osoby, alebo od iného užívateľa, ktorý heslo pozná..

Heslá ku kontám na Azete

Keď som sa dnes po dlhej dobe prihlásil na svoje azet konto, čakala ma nasledovná správa

"Vitajte *******
UPOZORNENIE! Azet.sk od vás nikdy nežiada heslo e-mailom ani poštou. V prípade, že ste obdržali takúto správu, nereagujte na ňu."

Čo k tomu dodať.. Veľká časť hesiel teda môže uniknúť neopatrnosťou, neznalosťou a naivitou užívateľov portálu azet.. Prienik do konta ďalej môže byť spôsobený práve trivialitou hesla.. Osobne som videl heslá k inému menšiemu portálu.. V databáze boli uložené nešifrovane, spolu s menami ľudí a ich adresami.. Bol som zdesený.. Treba si uvedomiť, že veľa ľudí používa jedno, prípadne dve heslá, pre všetky svoje aktivity na internete. Ak toto heslo teda unikne z akéhokoľvek portálu, môže vás potencionálny útočník ohrozovať všade, kde máte konto vytvorené..

Pokiaľ teda máte dostatočne bezpečné heslo, ktoré viete iba vy (alebo ste o tom aspoň hlboko presvedčený), vaše konto a nielen na portáli azet by malo byť bezpečné.. Odhalenie hesla útočníkom je pri bezpečnom hesle takmer nemožné.. Je možné použiť takzvané brutal force spôsoby odhaľovania hesla, keď hacker pomocou špeciálneho programu skúša všetky možné kombinácie znakov (písmen, číslic, špeciálnych znakov), najčastejšie cestou POP3 protokolu až kým sa heslo nezhoduje s vašim. Hlavný problém hackera je, že dobré heslo má takú kombináciu znakov, a takú dĺžku, že jeho odhalenie touto metódou by trvalo veľmi dlho - rádovo niekoľko rokov, ďaľší problém hackera je, že internetové portály sa dnes proti takýmto pokusom dokážu čiastočne chrániť.. Odhalenie správne zvoleného hesla je takmer nemožné..

Ako si zvoliť správne heslo

Medzi dve základné podmienky, ktoré by malo dobré heslo spĺňať je dostatočná dĺžka a dostatočná zložitosť.. Heslo by určite nemalo byť kratšie ako šesť znakov, ideálna dĺžka hesla je 8 a viac znakov.. Pokiaľ sú znaky zvolené vhodne, 8 znakov väčšinou postačuje. Ďalej by heslo malo obsahovať kombináciu písmen, číslic, prípadne špeciálnych znakov.. Veľké a malé písmená v hesle väčšinou neznamenajú to isté, teda písmeno a je iný znak ako písmeno A. Príklad správneho hesla je napríklad "Aa12#pt9" pričom treba samozrejme zvoliť heslo, ktoré si zapamätáme.. Jednotlivé znaky v hesle môžu mať pre vás kvôli lepšiemu zapamätaniu nejaký význam, je vhodné aby tento význam však bol zrejmý iba vám. Čísla ako rok vášho narodenia, 123, písmena ako vaše iniciály a podobne, väčšinou nieje vhodné použiť v hesle. Hlavne pokiaľ ide o veľmi citlivé údaje, ako heslo k internet bankingu, webhostingu, Národnému bezpečnostnému úradu a podobne.. Heslo typu "Aa12#pt9" je použitím brutal force spôsobov prakticky neodhaliteľné.. Zvoľte si nové heslo a zvýšte svoju bezpečnosť!